Co kupić na prezent, idąc z pierwszą wizytą do noworodka?

Co kupić na prezent, idąc z pierwszą wizytą do noworodka?

W odwiedziny do świeżo upieczonych rodziców i ich maleństwa nie wypada przyjść z pustymi rękami. Podpowiadamy, co warto przynieść w prezencie.

Przed wizytą

Rodzice noworodka muszą mieć czas, by oswoić się z nową sytuacją, dlatego nie wybierajmy się w odwiedziny zbyt wcześnie. Lepiej poczekać, aż będą na to gotowi i sami nas zaproszą. Przed wizytą zapytajmy, co może się przydać maleństwu. Dzięki temu kupimy prezent, który z pewnością sprawi radość obdarowywanym. Jeśli w domu są również inne dzieci, nie zapomnijmy o drobnym upominku także dla nich. Nie będą się wtedy czuły pominięte. Mama maluszka będzie szczęśliwa i doceniona, jeśli obdarujemy ją kwiatami, słodyczami lub ciekawą książką.

Sprawdzone prezenty

1. Ubranka – to bardzo popularny prezent, który z pewnością przyda się maleństwu. Wybierzmy te w nieco większym rozmiarze. Dziecko bardzo szybko rośnie, dlatego nie ryzykujmy zakupu najmniejszych ciuszków.

2. Pieluszki jednorazowe – dzieci zużywają ogromne ilości pieluszek, więc zakup pampersów może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli jednak nie chcemy, aby nasz prezent był zbyt banalny, możemy podarować rodzicom tort pieluszkowy. To upominek składający się z ułożonych w odpowiedni sposób pieluszek, zabawek, skarpetek, smoczka czy śliniaczka, a także innych drobnych przedmiotów.

3. Pieluszki wielorazowe – taki prezent docenią z pewnością ekorodzice. Wybór pieluszek, otulaczy czy wkładów jest naprawdę spory, dlatego nie powinno być problemu ze znalezieniem czegoś specjalnego. Jeśli jednak rodzice maluszka nie są zwolennikami pieluchowania wielorazowego, to prezent w postaci kompletu ładnie zapakowanych bambusowych lub muślinowych pieluszek będzie idealnym rozwiązaniem.

4. Kocyk – mały lub duży, wełniany lub akrylowy, cienki lub gruby – każdy się przyda. To praktyczny upominek, który posłuży maluszkowi przez długi czas. Jeśli chcemy, aby prezent był bardziej indywidualny, możemy zamówić kocyk ze specjalnym haftem zawierającym imię i datę urodzenia dziecka.

5. Zabawki – kolorowe maskotki, gryzaki lub grzechotki z pewnością spodobają się maluszkowi i jego rodzicom. Pamiętajmy jednak, aby zabawka była dobrej jakości i miała odpowiednie atesty. Ciekawym pomysłem dla niemowlaka mogą być też kontrastowe książeczki wspierające zmysł wzroku maluszka.

6. Album na zdjęcia – pozwoli zgromadzić fotograficzne pamiątki związane z maleństwem w jednym miejscu, po latach taki podarunek nabierze ogromnej wartości.

7. Ramka na odcisk rączki lub nóżki – gadżet ten umożliwia odciśnięcie małej rączki lub nóżki w miękkiej glinie – zachowamy dzięki temu wspomnienia z dzieciństwa. Ramka będzie cenną pamiątką w przyszłości, zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka.  

8. Karta podarunkowa do sklepu z artykułami dziecięcymi – jeśli nie mamy pewności, co może się przydać świeżo upieczonym rodzicom, zdecydujmy się na zakup karty podarunkowej. A wtedy sami będą mogli wybrać coś dla swojej pociechy.

Nie musimy wydawać fortuny na prezent dla noworodka. Nawet najdrobniejszy upominek wystarczy, by pokazać, że się cieszymy razem z rodzicami z powodu narodzin ich maleństwa.


Oprac. Magdalena Przypłata
Konsultacja specjalistyczna dr n. med. Magdalena Wołoszko, pediatra, członek Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego

Żródło: www.smyk.com